Zmiany przepisow zus

O powodzeniu danego sklepu bardzo często decyduje sukces i spokojny zbieg okoliczności. Organizowane przez rząd nowości w obecnych przepisach zazwyczaj dla pewnych są darem niebios, z zmianie dla przyszłych przekleństwem.

Przykładem pewno być przedstawiony parę lat temu cel ewidencjonowania sprzedaży materiałów oraz pomocy za pomocą kas fiskalnych. Nieważne lub istnieje się fryzjerem, sklepikarzem, aptekarzem czy mechanikiem samochodowym. Za świadczone usługi należy klientowi wystawić paragon, inaczej trzeba się mieć z groźbą zapłacenia sowitych kar pieniężnych.

Na sytuację taką z dużą radością z pewnością zareagowały firmy, które sprzedają urządzenia fiskalne. Zapotrzebowanie na nie szybko się zwiększyło, gdyż wielu przedsiębiorców zmuszonych było do uzyskania kas fiskalnych. Produkcja tych narzędzi w znacznie małym okresie się zwielokrotniła i do dnia dzisiejszego stanowi nadzwyczaj poważna. Prowadzenie bardzo dużo działalności gospodarczych wymaga zaopatrzenie się w kasy fiskalne.

Jest wówczas ogromnie udany przykład sytuacji, kiedy jedna decyzja, jeden zapis w mało, pewno tak znacząco wpłynąć na opłacalność jakiegoś biznesu.

Z pozostałej strony po wpisaniu tych przepisów, na rynku kas fiskalnych można było zauważyć znaczny wzrost konkurencji. Jednakże dużą przewagę były firmy już istniejące kilka lat, bowiem w owym okresie mogły zbudować odpowiednią nazwę i zyskać zaufanie klientów.

A dlaczego tak wprowadzono obowiązek posiadania kas fiskalnych? Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to idzie o pieniądze. Państwo w ten ćwicz chciało zmniejszyć rozmiary szarej strefy, jaka w Polsce osiąga całkiem znaczące rozmiary. Wielu menedżerów nie promowało swoim klientom paragonów (zwłaszcza firmy świadczące inne usługi) i całość dochodu uzyskiwanego w walucie brali dla siebie.