Zalacznik nr 1 kasy fiskalne

Używając kasy fiskalnej spełniony zostaje obowiązek fiskalizacji sprzedaży. Rozwiązanie to wykorzystywane jest w ścisłych placówkach handlowych oraz usługowych, gdzie nie ma potrzebie prowadzenia gospodarki magazynowej. Przy pomocy kasy można wydrukować raporty sumaryczne sprzedaży, a ponadto raporty szczegółowe.

pc pos system

Kasy z kopią elektroniczną umożliwiają wydruk z opinii m.in. kopii raportów dobowych finansowych oraz kopii wszystkich paragonów lub z określonego dnia. Przed nabyciem kasy musimy ustalić albo w perspektywy nie będzie konieczności połączenia kasy fiskalnej z komputerem. Istnieje wtedy poważne już w terminie wyboru kasy. Nie każda kasa może współpracować z komputerem, czytnikiem kodów albo nawet szufladą, dlatego warto przed kupnem kasy skontaktować się ze ekspertami w obiektu dobrania odpowiedniego urządzenia. Kasa fiskalna sharp przeznaczona dla placówek handlowych może współpracować z różnymi urządzeniami.

Kasy segmentu średniego oraz kasy systemowe można bez problemu połączyć z komputerem, na jakim jest wgrane oprogramowanie handlowe. Sprzedaż dokonuje się przy użyciu kasy fiskalnej, jednak aby osiągnąć aktualizacji stanów magazynowych w komputerze chodzi na wstępu odczytać sprzedaż z kasy. Też z drugimi materiałami lub zmianą zapisanych cen. Najpierw zmiany wprowadzamy w układzie sprzedażowym, następnie kierujemy do waluty. Sprzedaż że istnieć uprawiana na kwocie przy wyłączonym komputerze. W relacje od danego oprogramowania z kasy przesyłana jest sprzedaż paragon po paragonie lub zbiorczo. W podejściu tym każde towary planują swoją placówkę w magazynie, dlatego podstawa jest stosunkowo szeroka, aby przyspieszyć sprzedaż przydatne jest zastosowanie czytników kodów kreskowych przy kasie, a i przy komputerze w projekcie ułatwienia wpisywania materiałów do magazynu. Jednak przed wybraniem kasy oraz programu należy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy dobiorą dobrą sytuację na moc potrzeb.

W dowolnej jednostce handlowej zwykłą kasę i komputer można zastąpić nowatorskim rozwiązaniem opartym na komputerze typu POS z ekranem dotykowym, na którym stanowi wgrane oprogramowanie handlowe. Komputer musi wydobywać się obok drukarki, aby kasjer był w obrębie ręki ekran oraz wydrukowany paragon.