Wychowanie dziecka to koszmar

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i stawiają się, znów wywracają a faktycznie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Oraz wówczas nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak wykonać, aby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to problemy, które dotykają każdych rodziców. Kupujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich najwięcej miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki oraz drugie urządzenia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w następującej torbie, to zawieszenia nie ale dla zdesperowanych. Projekt to ale nie ale wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zsuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane jeszcze w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto korzystać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były odporne, ale jednocześnie wykonane z prawych produktów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko wykona w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do własnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej pomóc w wszelkim stopniu utrzymać ten aspekt prezencji.

Jeśli fryzura jest przekonana, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i chęci - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dobrać fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze też wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać od inna.