Wilk maszyna do miesa wikipedia

Każdy zakład, zajmujący się przetwórstwem mięsa, ma wśród swoich maszyn słynnego wilka. Maszyna wilk rozdrabnia ciało i robi je do dalszej obróbki. Przyjrzyjmy się szczegółowo, w który środek działa urządzenie, które są jego sposoby i jako w pozytywny metoda czyścić maszynę, aby była bezawaryjnie przez lata.

 

Wilk nie różni się daleko od dawnej maszynki do mięsa, którą wielu Polaków wykorzystuje w własnych domach. Podstawowa odmiana to oczywiście rozmiar i wiele przerobowa, a ponadto solidniejsza konstrukcja i wsparcie elektromechaniczne (wiele domowych maszynek idzie na “korbkę”). Obsługa dania nie jest niemożliwa, należy być chociaż podstawowe przeszkolenie z poziomu BHP oraz roli w przemyśle spożywczym. Duże istnieje więcej przygotowanie stanowiska przez podjęciem działalności.

Wilk robi się z kilku pierwszych elementów: gardzieli, do jakiej wkładamy mięso wraz z dodatkami; ślimaka, który sukcesywnie przesuwa podstawę do prowadzenia oraz zestawu tnącego, rozdrabniającego ciało i wyrzucającego je na zewnątrz, do podstawionego pojemnika. W prowadzeniu mięsa pomagają akcesoria: popychacz, nakrętka ryglująca czy antypoślizgowe nóżki.

Większość maszyn do prowadzenia mięsa typu wilk spowodowanych jest ze pewni nierdzewnej. Wynika to z pełnych warunków w dziale obsługi maszyn w biznesach garmażeryjnych. Stałe narażenie na wilgoć i leczenie innych substancji, w tym jeszcze soli, nie pozostaje bez wpływu na mechanizmy maszyny. Wilki ze określeni nierdzewnej myją się szybko i pewnie wykonują przez lata. Wystarczy woda i spokojne preparaty myjące (uwaga – nie należy używać kwasów), a wtedy – dokładne wysuszenie części. Dany w maszynie ślimak napędzany jest przez zębatą przekładnię, a działanie go więcej ze stali nierdzewnej gwarantuje skuteczną pracę. Większość maszyn posiada zobowiązanie natomiast w przypadku zaniku napięcia, same się wyłączają.

Wśród wilków łączonych w przemysłowej obróbce garmażeryjnej, możemy wymienić trzy typy, ze względu na okres skomplikowania budowy, i co za tym chodzi – skuteczności mielenia. Wspomniany wysoko mechanizm, robiący się z trzech części, to standard podstawowy. Na zbytu proste są również wilki wzbogacone o szarpak, umożliwiający jeszcze lepsze rozdrobnienie mięsa. Trzeci z nich z zmian jest także szarpak i dodatkowy nożyk i sitko.