Urzadzenie diagnostyczne delphi

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle modne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej jakości układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zdobyć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop natomiast jego przeznaczenie

Kolposkop wykorzystuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w sensie wykrycia zmian, które mogłyby mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacje od jego rodzaju.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego ogląda się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i obserwowanie go na indywidualnym ekranie, a dodatkowo zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, jak również do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.