Uklad plciowy zenski chomikuj

Witam dobrze w kolejnym artykule, w jakim przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W ostatnim krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, niczym on leczy. Zapraszam do prace.
Z przyczyny na terytorium rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy liczy się na zewnętrzne a wewnętrzne. Do ostatnich nowych zaliczamy, kiedy można się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Zdecydowanie wiele jest jednak narządów zewnętrznych, więc nie będziemy się im przyglądać zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Biegnie on od rogu macicy do jednego jajnika. Ponieważ kobieta jest dwa jajniki, istnieją również dwa jajowody. Niestety, coraz częściej znajduje się w nowoczesnych czasach nowotwór tego procesu. Dlatego właśnie ważne jest, aby wykonywać regularnie badanie wskazywane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o odpowiedniej funkcji do męskich jąder. Wytwarzają one komórki jajowe, jakich celem istnienia, jest zapłodnienie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik jest zawsze kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego ogromna masa ma jeden dekagram.
Macica jest narządem, w jakim dokonuje się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt zbliżony do gruszki. Kobieta, jaka nie miała też szansie narodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i szerokości czterech w najdalszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki właśnie opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo podatny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Zatem do niej realizowane jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To końcu, jeśli chodzi o żeńskie narządy rozrodcze. Do zwiedzenia w nowym artykule.