Tlumacz rosyjski

Jestem tłumaczem, idę na dużo nowych płaszczyznach, zarówno tłumaczę symultanicznie, kiedy również fascynuję się przekładem literackim. Najczęściej ale moja czynność to wpływanie tekstu, z listy umów cywilno-prawnych lub innych urzędowych dokumentów. Wolę jednak tłumaczenia literackie, bo wydają mi one dużo radości.

Przygotowanie i koncentracja
Jak planuję wykonać tłumaczenie tekstu literackiego, przede każdym staram się zachować pełną koncentrację. Wyłączam telefon, nie przeglądam stron internetowych – najistotniejszy jest więc dla mnie tekst. Ważny jest bowiem nie tylko doskonały przekład, jednak i danie walorów literackich. To niemożliwe zadanie, ale daje dużą satysfakcję. Kiedy wyraża się, że moje tłumaczenie tekstu literackiego zyskuje uznanie, jestem wielkie uznanie i satysfakcję prawie tak ważną, jakbym sama była autorką tego tekstu.
Są oczywiście takie teksty, których uczenie nie daje mi radości, pomimo tego, że są literackie. Traktuje to dwóch sposobów: po pierwsze, nie znoszę tłumaczyć harlequinów, ponieważ nuży mnie fabuła, a literacka zaletę takiego dokumentu jest praktycznie żadna. Po drugie, nie cierpię tekstów populistycznych i politycznych.

Funkcja w domu

Oczywiście mimo moich uprzedzeń każde tłumaczenie tekstu wykonuję bardzo przejrzyście i zależy mi na stałym oddaniu założeń oryginału. Etapem istnieje więc niemożliwe, niemniej nigdy się nie poddaję i walczę do tyłu. Daje się, że muszę odłożyć tekst na wszelki do szuflady i powrócić do niego później.
W naszej książce lubię to, że umiem ją robić, będąc w lokalu. Każde bowiem tłumaczenie tekstu odda się wykonać zdalnie, a współczesna technika wydaje mi do ostatniego każde niezbędne narzędzia. Mam wszystkimi możliwymi słownikami, i internet kupi na badanie dużo informacji. Jednak idąc w zakładzie, należy myśleć o samodyscyplinie, bowiem rola w bloku rozleniwia. Trzeba narzucić sobie pewny rygor także bliskie zadania działać jak należy. Każde tłumaczenie tekstu jest ważne a do wszelkiego trzeba rozwiązań z poradą, jak byśmy dopiero zaczynali pracę.
Źródło: