Srodki trwale transportu

Jazda na rowerze jest specyficznym środkiem transportu, który potrzebuje pomimo wszystko bardzo sporo sporcie i spala wiele kalorii, dlatego wskazana jest przydatna dieta rowerowa. Istnieje wtedy ponad dobry rozwiązanie dla kobiet, jakie zależą stracić kilka zbędnych kilogramów. Jednak ludzie, jacy pragną traktować rower jedynie jako sposób transportu lub hobby, powinny zwrócić szczególną opinię na menu, aby wypady rowerowe ich za dużo nie wycieńczały. Poniżej podajemy kilka zasad, jakimi powinny się kierować osoby pokonujące wielkie dystanse na rowerze. Oto dieta rowerowa dla miłośników jazdy na rowerze:

elzab mera

Śniadanie. Nie bez względu poleca się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w przeciągu dnia. Obejmuje ono zbyt zadanie przyniesienie nam siły na resztę dnia, natomiast pozostałe posiłki właśnie tę energię uzupełniają. Korzystnym rozwiązaniem będzie między innymi muesli z dodatkiem bananów i rodzynek lub zupa mleczna z makaronem (koniecznie al dente). Przekąska. Podejmując się na rower, tak jest myśleć o smacznej przekąsce, która doda nam energii i zadowoli nagły głód. Pierwszym jej składnikiem powinny być węglowodany proste, dlatego oddaje się spożywanie dojrzałych bananów lub kanapek z dżemem i miodem. Jeśli natomiast idzie o warzywa, świetnym lekarstwem będą pomidory i czerwona papryka. Kolacja. Po ciężkiej przejażdżce możemy czuć potężny głód. Aczkolwiek nie należy przesadzać z jedzeniem tuż po wysiłku fizycznym. Zaraz po przyjeździe z wycieczki rowerowej wystarczy sok pomarańczowy lub zbożowy batonik (na przykład Corny). Do pełnego obiadu zasiadamy a później, jak już odpoczniemy po wysiłku. Nawodnienie. Przede całym nie wolno zapominać o dobrym nawodnieniu organizmu. Najistotniejsze jest, aby już przed wyprawą na rower wypić odpowiednia ilość płynów. Najlepszym podejściem będzie dokładnie woda, być może odpowiednie napoje energetyzujące dla sportowców. Trzeba też pamiętać świadomość tego, że człowiek chce dziennie około 2 litrów wypitej wody (w relacje oczywiście z płci i wagi ciała), a skutki ewentualnego odwodnienia, zwłaszcza w warunkach wysiłku fizycznego, momentalnie zmniejszą naszą wydajność, poczujemy się ociężali i pozbawieni energii.

Dieta rowerowa zawierająca przedstawione przeze mnie pomysły nie ma tak zastąpić normalnych posiłków, wręcz przeciwnie. Nie chodzi się jednak przejadać! A dla kobiet, które są zainteresowane dobraniem najkorzystniejszej dla siebie diety rowerowej, polecamy spotkanie z dietetykiem, który dobierze nam rodzaje posiłków w taki metoda, by stary kiedy najodpowiedniejsze akurat dla nas, nie a dla statystycznej osoby.