Specjalistyczna pomoc

Codzienne stresy, ogrom problemów czy jakieś traumatyczne zdarzenia, mogą doprowadzić to tego, że przestajemy sobie radzić z naszymi emocjami. Lęk, niepokój, negatywne myśli, których nie możemy się pozbyć stanowią pierwsze objawy. Jeżeli nic nie zrobimy z takim stanem rzeczy, może się on pogłębiać lub przybrać formę przewlekłą. Dlatego w sytuacji, kiedy jesteśmy przytłoczeni i w naszej głowie dzieje się coś, z czym sami nie jesteśmy się w stanie uporać, pora poszukać specjalistycznej pomocy.

W czym pomoże psychiatra?

Psychiatra to lekarz, zajmujący się problemami zaburzeń depresyjnych i lękowych, leczeniem chorób psychicznych i uzależnień czy stresu pourazowego. Może zalecić farmakoterapię i równoległe korzystanie z pomocy psychoterapeuty. Nie należy obawiać się takiej wizyty. Zaburzenia emocjonalne czy psychiczne to dziś coraz powszechniejszy problem i pomoc psychiatry przestała być powodem do wstydu. Im dłużej się zwleka z taką wizytą, tym może być gorzej.

W jaki sposób znaleźć dobrego psychiatrę w Krakowie czy innym mieście? Można skorzystać z portali, które zawierają informacje na temat specjalistów z naszego miasta. Znajdziemy tam opinie samych pacjentów. Na ich podstawie łatwiej jest podjąć decyzję o wyborze konkretnego specjalisty.

Na wizycie z pewnością będziemy się stresować, jednakże trzeba szczerze i dokładnie opisać swoje dolegliwości. Lekarz nie będzie ich oceniał, podejdzie do tematu jak specjalista. To, co się dzieje w umyśle, może być objawem zaburzenia lub choroby, która bardzo dobrze reaguje na leczenie farmakologiczne. Nie należy obwiać się przyjmowania leków. Znacznie podnoszą one jakość życia pacjentów i nie mają wielu skutków ubocznych, jeżeli są dobrze dobrane.

Jeżeli zmagamy się z problemami emocjonalnymi lub ktoś z bliskich zauważa, że potrzebujemy pomocy, warto posłuchać takiej rady i udać się do lekarza jak najszybciej. Im wcześniej zacznie się terapię, tym szybkiej przyniesie ona skutki.