Sklep wyposazenie gastronomii warszawa

Aby założyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty oraz akcesoria są obowiązujące w sklepie z produktami mięsnymi?

Przede każdym trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których gromadzi się i poleca produkty mięsne do sprzedaży. Jest sporo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w składzie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Też jest z urządzeniami mrożącymi, w jakich skrywa się mięso – wśród nich podaje się witryny, zamrażarki, wyspy albo same szafy mroźnicze. Doskonałym pomysłem, zwłaszcza w mniejszych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto konserwować nie dopiero w magazynie, ale również w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Zbiera się ją pod wystawą, dzięki czemu sprawnie można uzupełniać produkt na półkach ekspozycyjnych. Potrzebna jest jednocześnie lada ekspediencka, na jakiej wycina się i pakuje towar. W trudniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo potrzebne jest mienie pomieszczenia chłodniczego ze zwykłą, odpowiednio niską temperaturą, człowieka do magazynowania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w handlu mięsnym to siła, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna wynosić dość ważny plus czytelny wyświetlacz, tak aby zarówno sprzedawca, kiedy a klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem niezbędny jest do cięcia mięsa z kością. Podobnie jest z nożami do krojenia mięsa, więcej nie warto na nich oszczędzać. Z zmiany dobra krajalnica powinna stanowić regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic spowodowane są z chromowanej stali węglowej lub byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto niezbędne jest wyposażenie się w wilka do ciała, człowieka do prowadzenia mięsa na wymaganie klienta. Jednak nie istnieje więc zwykły element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych wskazana istnieje dodatkowo kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do składowania towaru i dodatkowe meble sklepowe. Konieczne jest też zainstalowanie klimatyzacji, która pożądana jest w utrzymaniu dobrej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Ważne istnieje więcej oświetlenie, jakie może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin znajdujących się na ekspozycji.