Rozwoj przedsiebiorstwa logistycznego a przewaga konkurencyjna

Wraz ze koleją sposobu bycia, wszechogarniającym nas pośpiechem, często jest tak, że nieprzemyślane zakupy pierwszej potrzeby wykonujemy w bliskich sklepach czy dyskontach, a po cięższe raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie jedziemy do wielkich sklepów, w których potrafimy osiągnąć dosłownie wszystko. Począwszy od żywności (pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, produkty suche bądź w puszkach), poprzez kosmetyki (dla nas, dzieci), środki zdrowe i czystości, aż do napojów (wody, soki, słodkie napoje gazowane), alkoholu czy słodyczy.

Oczywiście kupić tu też możemy „świeże” warzywa, efekty i ciało. Ale czy by na pewno świeże? Tej pewności nigdy mieć nie będziemy biorąc ciało w sklepie. Upiększone, nasmarowane różnej maści preparatami mięso błyszczy się i niemalże wdzięczy do nas, zmuszając do obrotu. I jeżeli market doda do ostatniego wyjątkowo dobrą cenę mięso idzie z półek i wyłącznie nieliczni zastanowią się i … wyjdą do hurtowni mięsa. Tak można zdecydować się na taki nabądź w markecie, ale to dobra okazja, piękna sztuka ciała w atrakcyjnej cenie. Wprowadzamy do domu, i tam mięsko już tak apetycznie i lekko nie wygląda, czasami nawet nie pachnie.

Przewaga hurtowni mięsa nad mięsem przydatnym w hipermarketach czy dyskontach jest wyjątkowa. Przede wszystkim dlatego, że żadna hurtownia ciała nie zaryzykuje sprzedaży nieświeżego towaru, przez jaki potrafi wydać dobrą reputację, klientów i dochód. Nowa sprawę, hurtownia kupując mięso stosuje go zazwyczaj tyle, ile jest wstanie sprzedać rzeczywiście. A jeżeli obok sprzedaży hurtowej otworzy punkt sprzedaży detalicznej rynek ma dany. I nawet większe niż w hipermarketach wartości nie są w okresie zniechęcić klientów do kupowania mięsa w hurtowniach. Płacimy, bowiem, za świeże, pełnowartościowe mięso, które z pewnością pozytywnie wpłynie na bliskie zdrowie.

Mając pod opiekę powyższe niekwestionowanym daje się zwycięstwo hurtowni mięsa nad kupowaniem go w szerokich sieciach handlowych. Jakość, gwarancja kreatywności i ceny odżywcze to kwestie, które umieszczają się nie mieć wartości przedstawionej w walucie.