Przechowywanie zywnosci konspekt lekcji

W Polsce, a więcej na świecie, każdego miesiąca są wyrzucane setki ton żywności, z względu niewłaściwego przechowywania. Sposobem, aby zapobiec takiemu marnotrawstwu, jest próżniowe pakowanie żywności.

Przechowywanie jedzenia w niniejszy styl, pozwala wydłużyć często jego termin przydatności do jedzenia, niż w sukcesu dotychczasowych metod. Pakowanie próżniowe powoduje, że produkty spożywcze, nie mają styczności z powietrzem, natomiast więc akurat ono jest jednym z istotnych powodów psucia się jedzenia. Ponadto metoda ta uniemożliwia dotarcie bakterii do żywności, jak jeszcze rozwoju na niej pleśni. Dzięki temu żywność, przez duży czas, utrzymuje świeżość, i jej zapach i konsystencja nie zmieniają się. Kolejnymi zaletami pakowania żywności w styl próżniowy, są:
– zapobieganie wysychaniu poprzez brak dostępu powietrza;
– suche jedzenie, takie jak brązowy cukier, nie kamienieje, bo nie wchłania wilgoci, która jest w powietrzu;
– zapobiega zjełczeniu produktów zawierających tłuszcz i olej;
– pozwala na krótkie marynowanie ciała oraz ryb;
– zmniejsza rachunki za żywność, ponieważ się ona nie marnuje, i tym jednym mniej się jej kupuje;
– umożliwia kupowanie znaczniejszych kwocie i również, a poprzez ostatnie oszczędza czas wybierany na zakupy;
Przechowywać żywność w twórz próżniowy w warunkach domowych, jest praktyczne na chwila rodzajów. Można spędzić powietrze za pomocą ręcznej pompki, albo zaopatrzyć się w profesjonalne torebki z wachlarzykiem do oczyszczania powietrza, które dostosują się do stanu produktu. Dużo interesującym rozwiązaniem jest kup zgrzewarki próżniowej, która umożliwi hermetyczne zapakowanie swoich artykułów. Mechanizm zjawiska tego ułatwienia jest niesłychanie przydatny. Polega na innym zgrzaniu dwóch stron torebki, w jakiej widzi się produkt, z jednoczesnym odsysaniem powietrza. Takie maszyny, są coraz dużo modne w polach domowych, kosztują od kilkudziesięciu złotych. Całkiem dobre, można dostać w wartości trzystu, czy czterystu złotych. Należy także zakupić odpowiednią folię, dobrze żebym było, gdyby zgrzewarka, była przystosowana do wszelkiego rodzaju worków. Koszt odda się po kilku miesiącach użytkowania.
Należy pamiętać, że hermetycznie zapakowaną żywność, typu mięso, czy ryby, utrzymuje się wyłącznie w lodówce.