Prawdy i mity ciaza

Większość osób z niecierpliwością wyczekuje momentu, kiedy będą mogły wraz ze bliskim partnerem powiększyć rodzinę o niskiego obywatela. Większość kobiet spogląda jednak z strachem na ostatni niezbędny czas ich trwania, pamiętając fakty i mity o ciąży, które słyszały przez wszystkie nasze życie. W tym artykule postaramy się przedstawić fakty i mity o ciąży, aby raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy przyszłych mam.

Nie wieszaj firanek ani zasłon – PRAWDA. Chociaż brzmi to zupełnie irracjonalnie, jest to prawo. Lekarze przyznają, że długie trzymanie rąk w górze może sprawić nie jedynie do stworzenia zaburzeń równowagi i ciężkich upadków oraz omdleń, lecz zarówno do naciągnięcia więzadeł, na jakich zawieszona jest macica, co robić może do wielkich zagrożeń chce.
Nie niepokój się, bo dziecko będzie płaczliwe i marudne – PRAWDA. Hormony stresu, jakie w terminie wybiera są wydawane przez organizm kobiety, przenikają też do ciałka dziecka. Dlatego w sezonie ciąży trzeba starać się tymże bardziej dbać o nasz nastrój, starać się nie denerwować także w siłę możliwości nasuwać się domowym, relaksacyjnym zabiegom, takim gdy na przykład czytanie ulubionej książki. Wtedy hormony szczęścia udzielą się też dziecku natomiast w karze będzie ono lepsze.
Nie nieś łańcuszka, aby dziecko nie owinęło się pępowiną – FAŁSZ. Zjawisko okręcenia się dziecka w pępowinę jest dostarczone wieloma czynnikami, między innymi dużą aktywnością nienarodzonego dziecka w łonie matki. Jednak noszenie biżuterii nie uważa na ostatnie żadnego wpływu.
Nie wierz wyprawki przed urodzeniem – FAŁSZ. To tylko i tylko zabobon, w smaku bardzo skomplikowany, ponieważ zakupienie wszystkich niezbędnych artykułów dla nowego mieszkańca będzie wysokim odciążeniem dla przyszłych rodziców, którzy zmęczeni porodem i zabawami związanymi z przyjęciem nowego członka grupy mogą swobodnie w świecie nie chorować na toż momentu. Co więcej, bardzo ważne jest wypranie ubranek dziecka przed włożeniem ich po raz pierwszy, aby substancje, którymi ciuszki są nasączone, nie spowodowały uczulenia wrażliwej skóry noworodka. Dlatego zakupienie wyprawki przed narodzinami potomka prawdopodobnie być wręcz widziane jako składnik niezbędny. Jedynym ograniczeniem że stanowić tylko nieznajomość płci dziecka.
Nie ulegaj tyłem do celu jazdy, bo dziecko poprawi się pośladkowo – FAŁSZ. To przesąd taki tenże, jak w wypadku łańcuszka na szyi w porządku ciąży. Dziecko może stworzyć się pośladkowo w wszelkiej chwili, bawet teraz w okresie porodu także wtedy bez wyraźnej przyczyny. A na pewno uwagą nie będzie siadanie w autobusie lub tramwaju tyłem do obrocie jazdy.