Pojemniki prozniowe status

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które dadzą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania zaliczane są zarówno do ich potrzeb, idąc na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może używać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania czy same wykorzystuje pojemniki próżniowe zbudowane z plastiku. W sukcesie pojemników najczęściej grane są specjalne pompki ręczne, które pozwolą na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i dostarczają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny sposób leczenia można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Przedstawiają one najczęściej uniwersalny rozmiar, więc wolno je kierować także do zamykania butelek z winem, jak i do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino potrafi żyć przechowywane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co bardzo przez 2-3 dni.

Do własnego użytku potrafią istnieć jednocześnie dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w relacji od rodzaju materiału a od miejsca, gdzie będzie on trzymany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, lecz także warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso zapewne żyć umieszczane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, że nie mieszkają one sprzedaż wielkiej przestrzeni.