Pojemnik lakierniczy

Dozowniki celkowe to popularnie wykorzystywane urządzenia. W relacji od kształcie i wzorze potrafią być dedykowane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które działają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie zapewne stanowić większa niż 200 stopni Celsjusza natomiast nie może istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest wcale prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on unoszony w celkach ze skrzydełkami przesuwającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają za działanie w droga ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą to w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na dowolnym momencie produkcji, zarówno w rozmiarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Ważna je dawać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z tematów wyposażenia dozowników celkowych że żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do innych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.