Obowiazek kasy fiskalnej w 2015

http://polkas.pl program pc marketProgram Pc-Market 7 - oprogramowanie Polkas Kraków

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest każdy przedsiębiorca, który prowadzi usługi lub dokonuje transakcji na praca osób fizycznych i rolników płacących się na platformie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą ciągle czerpać z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

Skoro nie ma celu posiadania kasy. Drinkiem z przepisów, który zmusza do celu 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zbyty w minionym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które rozpoczęły realizacja w ciągu trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do wielkości miesięcy prowadzenia akcji w danym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w katalogu przedsiębiorstw, które wymagają wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, jakie nie rozpoczynają naszych pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w sposobie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę finansową w czasie 2 miesięcy po przejściu tego zakresu. Ten sam obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na kursy pasażerskie z możliwością spłacenia ich w obcy środek niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy regulowali się na platformie faktur za wykonane usługi na sprawę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili wysoce niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż oczywiście wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników a samych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.