Obowiazek kasy fiskalnej od 1 marca 2013

Lista zawodów i prace, które osiągane są obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, ciągnie się. Spotykają się na niej oraz lekarze, i fryzjerzy, trafili same na nią mechanicy samochodowi. W ich sukcesie wybór kasy fiskalnej stoi się ważnym zadaniem. Dlaczego? Bowiem z powodu warunków dominujących w urzędach mechanicznych a ze względu na fakt, iż mechanik często musi działać poza warsztatem, jego lada fiskalna musi spełniać dobre warunki.

 

Ponieważ mechanik pragnie brać kasę fiskalną, powinien wybrać takie urządzenie, które będzie mu dużo być przez masa lat. Kasa dla mechanika powinna stanowić przede każdym urządzeniem trwałym. Wiadomo, iż na terenie sposobu nie zawsze panuje idealna temperatura, oraz liczne pyły oraz płyny sprawiają, że delikatne sprzęty biurowe mogą się psuć za szybko. Pewność jest a pierwszą oznaką, jaką winno się wyróżniać urządzenie rejestrujące dla mechaników. Kasa fiskalna dla mechanika nie prawdopodobnie stanowić za duża. Traktuje to przede wszystkim tych, którzy pomagają w krótkich poprawkach na terenie posesji klienta lub którzy dojeżdżają w środowisko, w jakim przybyło do awarii. A że dużo usterek można naprawić bez konieczności odwiedzania warsztatu, mobilność tutaj jest mocno ważna. Przecież paragon trzeba wystawić-nawet jeśli drobna naprawa była znaczenie poza warsztatem. Kasy fiskalne przenośne dla instalatorów to połączenie małej, miękkiej i zdrowej kasy z ogromnymi możliwościami.;Wybierając kasę fiskalną do warsztatu samochodowego warto pamiętać jeszcze o klawiszach funkcyjnych. Ułatwiają one obsługę klienta. Warto i chcieć takie kasy, jakie zawierają całkiem duże klawisze. Dla mechanika, który przez dłuższy czas ciążył się z rzeczą w niezbyt silnym i spokojnym warsztacie wciskanie maleńkich klawiszy będzie przecież koszmarem. Im szersze klawisze – tymże szybsza wygoda.
Mechanik, podobnie jak jakikolwiek inny podatnik zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej, musi mieć o sporządzaniu raportów dobowych i miesięcznych, i przede wszystkim o przechowywaniu przez 5 lat kopi paragonów z kasy. Kopie takie można albo drukować, albo archiwizować w całości cyfrowej. Mechanik może więc wybrać, czy woli kasę zezwalającą na papier kopi paragonów, czy ustawi na takie urządzenie, które kopiuje i archiwizuje teksty w klasie cyfrowej. Ze względu na warunki istniejące w sposobach mechanicznych oraz delikatność papieru, odpowiedniejszym lekarstwem jest wykorzystywanie z kas z elektroniczną kopią paragonów.