Nowoczesny komputer do gier

Często możemy zaobserwować w biznesach wyposażenie stanowiska kasjera w budowie nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i tradycyjnego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie wprowadza się w dorosłych marketach i sklepach należących do budowie sklepów.

Stanowi w nich więcej asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak również zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz przeprowadzania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze pomimo ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jak jesteśmy do czynienia z niewielkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawy kiedy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a kiedy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na mało czy kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na jakimkolwiek pojedynczym produkcie. W sprawie gdyby tego zbioru jest niemało, nie ma przy tym daleko pracy, i chętnie jest upilnować wszelkie nowości w końcu ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony poziom dochodów, wówczas musi używać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i używania jej przy każdej transakcji, jest cały wybór co do gustu kasy. W wypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie ma zbyt wielu funkcji, zaś jest oszczędny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to kryteria najistotniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez długi moment nie ulegną one zmianie.