Najpopularniejsze programy ksiegowe

Program do faktur pozwala na konkretną oszczędność firmach, które wysyłają tysiące faktur w miary miesiąca. W chwili tej w Polsce prezentowanych jest niemal 1,5 mld faktur w porządku roku. Jednak tylko niespełna 3% przedsiębiorców ma z oferty wystawiania faktur elektronicznych.

 

Nowa jakość przesyłania tekstów
Do budowania faktur w struktur elektronicznej są specjalne programy komputerowe. Można je zainstalować na prostym komputerze czy używać z nich online. Przyspieszają one w niecodzienny sposób proces wystawiania faktury. Realizowane są one bowiem niejako z automatu w skóry pliku pdf na bazie formularza.
Do roku 2012 przydatna była pisemna zgoda klientów na osiąganie przez nich faktur drogą mailową. Pragnęły istnieć i przechowywane na fakt kontroli z Tytułu Skarbowego. A od roku 2013 taka zgoda nie jest teraz wymagana. Jest bowiem teraz zasada tzw. domniemanej zgody, więc elektroniczną fakturę VAT można oddać do każdego bez uprzedniej akceptacji. Transakcja zostaje zrealizowana wówczas, gdy klient dokonuje płatności. Nazywa to bowiem zaakceptowanie formy przesłania dokumentów.

 

Co pragnie zawierać faktura elektroniczna?
Faktura elektroniczna, podobnie jak ta doskonała papierowa, musi mieć informacje osobowe kliencie i sprzedawcy, ich adresy, numery NIP, datę wystawienia, numer identyfikacyjny, kwotę (z VAT i bez).
Aby dokumenty mogły stać wysłane drogą mailową muszą być oryginalne oraz czytelne. Odbiorca takiej faktury pragnie mieć pewność, iż osoba wystawiająca podała czyste i te dane. Można tu wykorzystać w ostatnim planu tzw. podpis elektroniczny.
Od 3 lat, z roku 2013 istnieje kontrola biznesowa. Stanowi zatem nic innego jak wewnętrzna procedura określająca obieg dokumentów. Pozwala ona szansa połączenia ich z specjalnymi umowami i płatnościami. Faktury w klas elektronicznej należy oczywiście odpowiednio przechowywać. W razie kontroli przedsiębiorca jest obowiązek ich odszukania i wyłożenia do wglądu.
Kupno programu do faktur pozwoli na wielką obniżkę kosztów firmy. Składa się w współczesny rada na wydruku, papierze, kopertach i wartościach pocztowych. Faktury takie zajmują znacznie mniej miejsca, natomiast ich postawienie jest dużo cięższe i bliższe.