N vitro propagation and transcriptional profiling of human mammary stemprogenitor cells

Zapłodnienie in vitro liczy na połączeniu komórki jajowej i plemnika poza organizmem kobiety. Z usuwania in vitro mogą zyskać pary, jakie są małżeństwem lub bywają w układach nieformalnych.
Wskazaniem do in vitro są:
1.) obniżone parametry nasienia (niezależnie od podstawy),
2.) niemożność wywołania owulacji,
3.) niedrożność jajowodów,
4.) endometrioza,
5.) niepowodzenia przy użyciu odmiennych metod wspomaganego rozrodu,
6.) niemożność określenia przyczyn niepłodności.
Sama z najcudowniejszych w Polsce klinik niepłodności jest klinika In vitro Kraków.
Przebieg leczenia podzielony istnieje na kilka etapów.
Pierwsza wizyta jest nieodzowna dla obojga partnerów, należy przygotować pełną dokumentacje medyczną leczenia niepłodności. Na takiej wizycie wykonywana jest ankieta medyczna i ponadto badanie kobiety. Mężczyzna dostaje skierowanie na poszukiwania szczegółowe.
Na kolejnych wizytach lekarz, na zasadzie wyników badań, wybiera technikę zapłodnienia in vitro. Jeśli pragnie tego sytuacja zleca kolejne szczegółowe pytania.
W dalszej większości osoba musi poznać stymulacje hormonalną. Projektem tego istnieje zwiększenie ilości dojrzałych komórek jajowych. Lekarz zleca USG i badania, na podstawie tych wyników określa datę pobrania komórek jajowych do zapłodnienia In vitro.
W wyznaczonym terminie pacjentka przedstawia się do kliniki na sposób. Trwa on blisko 15 minut w znieczuleniu. I partner zgłasza się zarówno do klinki w celu oddania nasienia w bardzo przygotowanym umieszczeniu w klinice.
W laboratorium sześć spośród wszystkich pobranych komórek jajowych łączy się z plemnikami. W współczesny oto sposób powstają zarodki.
Zapłodnione komórki jajowe są włożone w inkubatorze, gdzie są odpowiednie warunki, żebym się rozwijać.
Do zapłodnienia znajduje się 1 lub 2 zarodki i włącza się je do jamy macicy, żeby mogły tam się zagnieździć.
Pacjentka po zapłodnieniu musi iść spokojny styl życia. Zalecana istnieje i wstrzemięźliwość seksualna do czasu wykonania testów ciążowych. Po 12 dniach pacjentka zakłada się do klinki w sensie badań określających stężenie poziomu HCG, który potwierdza ciążę.