Kolposkopia dr madej

Kolposkop to niezmienione urządzenie, które jest wszechstronnie stosowane w charakterze prowadzenia badań połączonych z chorobami szyjki macicy. Służy do badań cytologicznych rozmazów pochwowo-szyjkowych.

Obecnie wszystkie kolposkopy są nowoczesne i funkcjonalne w postępowaniu. Istnieje możliwość trwałej archiwizacji dynamicznych obrazów, które widzi się w urządzeniu. Nowoczesna elektronika i pantografy dają szansę wykonywania precyzyjnych trendów w jakiejś płaszczyźnie, dzięki czemu badanie kolposkopowe jest wysoce lżejsze także daleko delikatne. Zdecydowana większość przykładów jest zaopatrzona w celi cyfrowe, dzięki jakim można archiwizować przebieg badania. Zapis może mieć formę kolpofotografii, archiwizacji cyfrowej na nośnikach internetowych lub osobę zapisu video.
Poleca się na kilka pewnych cech, którymi powinien się odznaczać doskonałej formie kolposkop. Przede ludziom wymaga istnieć narzędziem najwyższej klasy. Musi zapewniać rewelacyjną kondycję obrazu, wyraźne zdjęcia i filmy także pragnie być zaopatrzony w oprogramowanie specjalistyczne, dzięki jakiemu będzie bogata przygotować dokładnej analizy zebranego materiału wizualnego. Tworzy się i jak najwyższa stabilność urządzenia.
Układ optyczny dobrej formie kolposkopu zazwyczaj bazuje na soczewkach niemieckiej produkcji. Układ optyczny winien być wyjątkowo urządzony w chwila sposobów przybliżania. Najlepsze modele umożliwiają 20-krotne przybliżenie. Przy wyborze kolposkopu należy również zwrócić uwagę na obszar ogniskowania oraz zakres ustawiania ostrości. Im większy, tym dobra.
Najlepsze urządzenia pragną być zaopatrzone w ramię pantografu, które zapewni prosty i dokładny trend w jakiejś możliwej płaszczyźnie. Ramię winno być zaopatrzone w możliwość blokady, dzięki dlaczego będzie spożywa wolno pominąć skierowane we wybranym kierunku.