Kiedy warto wybrac przenosna kase fiskalna

ex eZobacz naszą stronę www

Urządzenia fiskalne zazwyczaj kojarzą się z dużymi sieciami sklepów czy supermarketów, w których ich obecność jest raczej niezbędna. Tymczasem sprzedaż z ich udziałem odbywa się obecnie także w zupełnie innych miejscach, takich jak mały, przydomowy sklepik czy stragan na targu. W takich wypadkach zdarza się, że na postawienie jakiejkolwiek maszyny ma się naprawdę niewiele miejsca, dlatego też najlepiej sprawdza się tam przenośna kasa fiskalna.

Kasa mobilna novitus deon to sprzęt bardzo poręczny, o niedużych rozmiarach, dzięki czemu mieści się praktycznie wszędzie. Na dobrą sprawę niektóre modele mogą być noszone w torebce czy większej kieszeni. Ponadto, są bardzo lekkie, więc przeniesienie ich z miejsca na miejsce nie stanowi żadnego problemu. Tym sposobem można w razie potrzeby pracować także w domu (na przykład przez kilka godzin). Zakup tego rodzaju urządzenia nie wiąże się ponadto ze zbyt wysokimi kosztami (czasem cena może wynieść jedynie 600 złotych).

Przenośna kasa fiskalna świetnie nadaje się do pracy w wyjątkowo trudnych warunkach, ponieważ jest mniej awaryjna, a tym samym bardziej odporna na gwałtowne zmiany pogodowe czy duże nagromadzenie brudu i kurzu. Dodatkową zaletą przenośnej kasy jest także łatwość obsługi. Urządzenia te posiadają bowiem niedużą klawiaturę, składającą się z około dziesięciu klawiszy szybkiej obsługi. Z tego powodu nikt nie powinien zbyt długo uczyć się poszczególnych czynności, wykonywanych podczas sprzedaży towaru. Równie prosta okazuje się procedura wymiany rolek papieru. To na pewno usprawni pracę sprzedawcy i nie przyczyni się do zniecierpliwienia klientów, oczekujących na paragon.

Naturalnie, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że przenośna kasa fiskalna bez dostępu do zasilania jest w stanie wydrukować wyłącznie określoną ilość paragonów. Warto jednak zauważyć, że większość nowoczesnych kas mobilnych ma wejście na ładowarkę samochodową, dlatego też można spokojnie podładować akumulatory podczas jazdy do pracy. Mobilne urządzenie może posiadać miejsce na wprowadzenie nawet dwóch tysięcy kodów, dlatego też nadadzą się do małych sklepów spożywczych z dużym asortymentem.

Przenośne urządzenia fiskalne są dedykowane tym, którzy nie osiągają zbyt wysokich obrotów.