Kasa fiskalna dofinansowanie

Kasę fiskalną musi być każdy przedsiębiorca, który zamierza sprzedawać towary lub usługi na rzecz osób finansowych nie prowadzących kampanii gospodarczej. Nie pamięta przy tym mówienia, czy sprzedawca jest płatnikiem VAT, albo ponadto jest wycofany z takich rozliczeń. Jakie są obowiązki posiadającego kasę fiskalną?

Posiadający kasę fiskalną powinien przede każdym sprawdzić, czy musi obowiązkowo ewidencjonować na kwocie sprzedaż, której działa. W sukcesu sprzedaży drobnej, prowadzonej rzadko, czasem lepszym wyjściem potrafi żyć rozwijanie zapisów w statystyce sprzedaży niedokumentowanej. Zwolnienia z konieczności posiadania kasy fiskalnej zostały zobrazowane w Prawu Ministra Finansów z dnia 4.11.2014 r. w sprawie zdjęć z celu prowadzenia ewidencji przy użyciu kas rejestrujących. Miejmy o tym, że przy zakupie pierwszej kasy fiskalnej przysługuje nam zwrot sięgający nawet 90% jej liczby, nie więcej jednak, niż siedemset złotych. Znacznym udogodnieniem, także dla kupującego, kiedy i oferującego, będzie dokładnie skonfigurowana kasa, czyli taka, która ma pełny katalog oferowanych towarów albo usług. Dla klienta dużą cechą obecnej okoliczności jest fakt, że odbierze on paragon, jaki będzie był jako ewentualna podstawa zwrotu.

Podstawą leczenia na kasie, będzie fiskalizacja kasy fiskalnej. Na czym ona liczy? Jest to jedyna i pewna procedura, która składa trwałe przypisanie numeru NIP podatnika do modułu fiskalnego. Oczywiście, możemy kupić kasę finansową natomiast nie dokonywać fiskalizacji, a taka kasa finansowa będzie mogła być używana do produkcji tylko w trybie niefiskalnym. Niezmiernie istotne jest, by fiskalizacji kasy dokonywał doświadczony serwisant, w przypadku błędu koniecznym będzie bowiem zakup nowej kasy.

Do głównych obowiązków posiadającego kasę fiskalną należy wydrukować paragon i wydać go klientowi za jakimś razem, gdy ten stworzy zakupu, oraz raz dziennie wydrukować raport dobowy. Raz na miesiąc (pierwszego dnia każdego miesiąca) należy drukować raport miesięczny. Należy jeszcze pamiętać o obowiązkowym przeglądzie. Powinien on pozostać dokonany po 24 miesiącach użytkowania kasy. Miejmy zarówno o podobnym przechowywaniu paragonów i raportów: ustawodawca stawia na przedsiębiorców obowiązek przechowywania kopii rolek i raportów dobowych przez okres pięciu lat, paragonów przez okres dwóch lat (od zakończenia roku podatkowego). Istotną pracą jest też pamiętanie o tym, że po upływie pięciu lat przedsiębiorca powinien obowiązkowo wymienić moduł kasy.