Kasa fiskalna bez vat

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem niezmiernie znaczącym a dla managerowi również dla użytkownika. Ci główni mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci drudzy powinni za każdym razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, większość spośród nas na rachunki nie zwraca większej uwagi, co w wielu sukcesach że stanowić złe konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas fiskalnych także w jakich formach potrafią się one nam przydać?

W przypadku przedsiębiorców sytuacja jest odpowiednio prosta. Kopie paragonów powinni oni nosić przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co zawsze taki dokument klientowi? Ten mały skrawek papieru w wielu wypadkach że mieć niesamowite znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i wiemy, w jaki rodzaj odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy dużo zyskać. Dotyczy to przede ludziom tych sprawie, w których wymagamy zareklamować kupiony produkt lub podarować go także odebrać nasze pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich czasach musimy pamiętać w chwili, gdy paragon ma nam leczyć w tworzeniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy połączone z nimi możemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo służy nam aż 24 miesiące na znalezienie wady również na zgłoszenie reklamacji. Tak w chwili, gdy nie będziemy mieć paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im większa zaletę reklamowanego towaru, tym znaczniejsza strata związana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

http://www.comarch-polkas.pl/comarch-erp-optima/cdn-handel-z-magazynem/CDN Handel z magazynem - Program Comarch ERP Optima

Pamiętajmy więc o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Miejmy oraz o tym, by dokumenty takie przechowywać w dobry środek. Możemy zrobić koperty, w których będziemy organizować paragony w pory chronologicznej, możemy przeznaczyć na ten kierunek specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający dokonane przez nas sprzedaże był noszony tak długo, jak długo może stawać się podstawą do złożenia reklamacji.