Kalendarz rozwoju ciazy blizniaczej

Pierwsze etapy ciąży są dla dziecka najważniejsze. Wtedy bowiem uczą się wszelkie narządy i prace życiowe, w dalszych miesiącach stanu innego kobiet dziecko już praktycznie tylko jest. Nic więc dziwnego, że lekarze przestrzegają przyszłe mamy, by w szczególności w tych początkowych czasach swojego stanu błogosławionego bardzo o siebie pytały, starały się nie zachorować także nie leczyć silnymi lekami, które mogłyby przynieść znaczne uszkodzenie przyszłego dziecka. Wiadomo jednak, że kończenie spośród budynku przez 9 miesięcy jest ciężkie, a katar i przeziębienie, zwłaszcza w sezonie przesilenia a i z uwag dużych zmian hormonalnych w organizmie kobiety, jest łatwo niemożliwy do uniknięcia.

Przede każdym, nie należy spotykać w panikę, kiedy zauważymy, że kupuje nas katar podczas ciąży. Z prostym przeziębieniem przyszła mama poradzi sobie bardzo skutecznie sama, nie ma konieczności interwencji lekarza. Jednak należy wspominać o tym, że przyjmowanie leków w pierwszych czterech miesiącach chce jest wysoko niewskazane. W takiej form warto to zaufać starym, dobrym systemom na przeziębienie naszych babci. Herbata z cytryną, miodem i sokiem malinami oraz syrop z cebuli oraz czosnku (mimo tego, że ekstremalnie niedobry) w jak nie zaszkodzi płodowi, i nam także pomoże, a przeziębienie minie w rozwoju tygodnia.

Z drugiej natomiast strony, w terminie przeziębienia w ciąży należy szanować się o znacznie mocno niż w przebiegu przeziębienia przed ciążą. Bo o ile lekkie przeziębienie i katar podczas ciąży uda nam się wyleczyć babcinymi sposobami, właśnie z zapaleniem płuc (o które znacznie szybko kiedy nasza siłę jest dokładnie ograniczona przez poprawiający się poziom i hormony) będzie szybko trudniej.

Jeśli natomiast chodzi o uciążliwy katar podczas ciąży, znacznie dogodnym podejściem będzie zbudowanie inhalacji z wody z dodatkiem soli domowej lub kropli żołądkowych, mięty, rumianku lub lawendy. Często wydmuchuj nos, żeby nie przyjąć do spływania wydzieliny do gardła, a zużyte chusteczki od razu wyrzucaj. Możesz również zaopatrzyć się w krople do nosa udrażniające nos, ale bardziej pomocne będzie wyposażenie się w te zbudowane z treścią o dzieciach, ponieważ są o wiele delikatniejsze. Jednak dbaj o tym, żebym nie zaczynać ich dłużej niż 3 dni.