Innowacyjne technologie i procesy przemyslowe w ujeciu horyzontalnym

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego prawidłowego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, nowe technologie zaczęły badać i pomagać inne rzeczy życia. Twórcy maszyny liczącej nie spodziewali się jak wysoką marką będzie bawiłeś się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie wszystek przechodzi w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

comarch klasykaComarch klasyka - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Obecnie że jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od małych jednoosobowych firm, na głębokich firmach kończąc - wszędzie te są kilka czy bardziej zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie efektów i szkód nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i fizycznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest wspierana przez dobre oprogramowanie. W ścisłych firmach, być chyba wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednak o wiele wygodniej i łatwo jest wykorzystać dedykowanego systemu. Dobrym dowodem jest oprogramowanie symfonia, które korzysta w prostej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w współczesnym i księgowość.

Doskonałym przykładem wykorzystania techniki są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola mężczyzny jest szybko niska i skraca się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba chodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz więcej robi się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to znają same zadbać o odpowiednie oświetlenie, temperaturę w pomieszczeniach, i nawet uzupełnić zapasy spożywania w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii potrafi być przerażająca, jednak trzeba pamiętać, że w każdej chwili można wziąć wtyczkę.