Gospodarka magazynowa case study

Wraz ze zmianą poziomu bycia, wszechogarniającym nas pośpiechem, często jest tak, że nieprzemyślane zakupy pierwszej potrzeby pracujemy w miejscowych sklepach czy dyskontach, i po cięższe raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie prowadzimy do wysokich sklepów, w jakich możemy osiągnąć dosłownie wszystko. Począwszy od żywności (pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, produkty suche czyli w puszkach, poprzez kosmetyki (dla nas, dzieci, środki zdrowe i higieny, aż do napojów (wody, soki, słodkie napoje gazowane, alkoholu czy słodyczy.

Oczywiście kupić tu także możemy „świeże” warzywa, produkty i mięso. Jednak czy by na pewno świeże? Tej gwarancji nie posiadać nie będziemy kupując mięso w sklepie. Upiększone, nasmarowane różnej maści preparatami mięso błyszczy się i niemalże wdzięczy do nas, motywując do obrotu. A że market dołączy do tego szczególnie popularną cenę mięso idzie z półek i dopiero nieliczni zastanowią się i … pójdą do hurtowni mięsa. Tak można zdecydować się na taki nabądź w markecie, ale to dobra okazja, piękna sztuka ciała w pięknej cenie. Wprowadzamy do domu, a tam mięsko już tak apetycznie i pięknie nie wygląda, czasami nawet nie pachnie.

Przewaga hurtowni mięsa nad mięsem dostępnym w hipermarketach czy dyskontach jest wysoka. Przede wszystkim dlatego, że żadna hurtownia mięsa nie zaryzykuje sprzedaży nieświeżego towaru, przez jaki może zapomnieć dobrą opinię, klientów oraz dochód. Nowa sprawa, hurtownia kupując mięso kupuje go zazwyczaj tyle, ile jest wstanie sprzedać rzeczywiście. I jeżeli obok sprzedaży hurtowej otworzy punkt sprzedaży detalicznej zbyt jest zapewniony. A nawet większe niż w sklepach ceny nie są w kształcie zniechęcić klientów do kupienia ciała w hurtowniach. Płacimy, bowiem, za świeże, pełnowartościowe mięso, jakie z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Biorąc pod opiekę powyższe niekwestionowanym daje się zwycięstwo hurtowni mięsa nad kupieniem go w prawdziwych sieciach handlowych. Jakość, gwarancja świeżości i cen odżywcze to myśli, które przygotowują się nie mieć wartości wyrażonej w walucie.