Gastronomia 2016

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Sposób zastosowania stanowi odpowiedź na pytanie, co zatem stanowi krótka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest skierowanie we doskonałe miejsce zbyt wielkiego ciśnienia, które zachodzi na efekt awarii. Urządzenia mogą stanowić stosowane w pozostałych systemach. Dzielą się między sobą w zależności od typu instalacji i medium. Mogą tworzyć różnorakie kształty, różne typy rozwiązań technologicznych, jakie wykorzystano na momencie produkcji. Mogą stanowić zarówno przygotowane z własnych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) polega na ostatnim, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z zabezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, jaki został zrobiony w efektu rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa mogą być sam przystosowane do rodzaju instalacji czy dania. Robione są zgodnie z wymogami klienta. Znacznie największą renomą zajmują się płytki, które posiadają fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii zatrzymuje się znacznie mniejsze.

W sprzedaży widoczne są płytki nacinane laserowo, przy zachowaniu technologii Gi laserowej.

Bardzo słynne jest zastosowanie płytek bezpieczeństwa w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim systemie płytka ma dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które występują w efektu działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie tani i zawory muszą robić rygorystyczne zasady bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.