Fryzjer a kasa fiskalna 2016

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampania gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w około wszystkich gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze liczący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za usługą tego dania. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w historii kas fiskalnych zostało wpisano w bycie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą bardzo, a emerytowani lekarze zrezygnują z wykonywania kampanii, z powodu trudności z obsługą kasy. Zarzuty wykazały się chybione. Sprzedawcy kas trzymają w prostej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, jak oraz pełne przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie ważna jeszcze zgodzić się ze stwierdzeniem, że obsługa kasy jest delikatna. Przykładem oczywiście mogą być pomocy medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kasie będzie uznawał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest dopiero wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata musi być wypełniony przegląd kasy, przez upoważnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do wprowadzenia kas fiskalnych, Do następnych grup zawodowych mających te dania z ubiegłego roku, bez sensu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż i dostarczający usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak zapewnia Ministerstwo Finansów jest więc oryginalny możliwość na walkę z prostą strefą w handlu oraz usługach.

Budzi się pytanie, bądź w latach następnych również będzie mocna wygrać z pomocy na zakup kasy. Obecnie czyni ona 700 zł. Może spośród niej wziąć wszystka kobieta, która w czasie zainstalowała kasę oraz prawidłowo powiadomiła o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Czy będzie silna użyć spośród obecnej pomoce w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.