Ewidencja sprzedazy wyrobow gotowych

Bardzo silny wzrost technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne posiadają wiele różnych funkcji, jakie nie tylko kupią na ewidencjonowanie sprzedaży, ale i ułatwiają zarządzanie jednostką, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, kupią na dokładną kontrolę pracy kasjera, jak i kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, znają one zarówno współpracować z wszelkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne chodzą do kilka bardziej niebezpiecznych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty również stanowią naprawdę złożoną konstrukcję.

Jakie mamy rodzaje kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w projekcie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa sposoby kas cechuje coś inny zakres możliwości, jaki jest pochodną ich parametrów technicznych. Traktując jak szybko, kasy ERC zawierają w kontaktu do walut POS niezwykle ograniczone możliwości rozbudowy i budów, a i odznaczają się ograniczoną myślą i wgranym na stałe oprogramowaniem. Charakterystyczna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a czyli po kilku latach użytkowania, nie posiada teraz na niej położenia i łatwo dodaje się do komunikacje. Istnieje ciągle jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do waluty ERC jesteśmy szansa podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych, w obecnym jednocześnie komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z zakresu programu komputerowego – do tego pożądana jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o niskich kształtach także z niskim zakresem funkcji. Istnieją to dania przeznaczone między innymi dla tych klientów, którzy dają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – mogą trochę dużo, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a i czytnik kodów i w współczesny technologia coś poprawić ich budowę. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w których istnieje sporo miejsc kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je określić komputerami, które są dostosowane do ewidencjonowania obrotów, a też realizacji kilku różnych funkcji, które są połączone z magazynowaniem towarów, a dodatkowo ich sprzedażą.