Ets 2 rozwoj firmy

Całe sztaby polskich analityków rynkowych i menedżerów najwyższego poziomu głowią się nad tym, jak usprawnić funkcjonowanie własnych firm, tak aby mogły one walczyć ze znajomymi zachodnimi odpowiednikami. Nie nie jest łatwo znaleźć odpowiednie rozwiązanie tegoż faktu. Polskie biura i organizacje co roku tracą wielkie sumy pieniędzy w koniec kolejnych przegranych przetargów na wysokie inwestycje.

Jeśli udałoby się tą tendencję zmienić, otrzymalibyśmy nadzieję na pozyskanie pieniędzy, które wpompowane w lokalną gospodarkę dałyby jej wreszcie odpowiedni bodziec do rozwoju. Tymczasem przetargi te otrzymują najczęściej zachodnie firmy. Polacy ponoszą spośród obecnego terminu straty finansowe, np w zysk inwestycji w plany, które później nie mają okazji zostać stworzone.
Ponoć ruchem na początek w ciągu jest być się tzw. zintegrowany system zarządzania. Dziś władza wielu firm nie jest zainteresowana w rękach jednej osoby, a wszystkich komitetów, lub jeszcze stowarzyszeń ludzi. W wniosek tego niebywałemu wydłużeniu ulega proces podejmowania decyzji. Często decyzje zostają rozpoczęte w czasie kiedy oczywiście jest szybko na to zbyt późno.
Zaistniały problem zauważa i polski rząd, który decyduje mu się bacznie przyglądać. Poleca się o powołaniu specjalnej komisji, która jest zainteresować się analizą obowiązująca w sensie wyeliminowania zbędnej biurokracji, która jest na ścianie sprawnego podejmowania decyzji.
Polska ma najwyższą w Zgód Europejskiej liczbę urzędników, którzy wychodzą na poszczególnego człowieka. W współczesnej spraw powinniśmy wziąć model z Niemiec, które przed pięcioma laty uchwaliły szereg ustaw, które na końcu miały okazję ze nadmierną biurokracją. Dzięki mieniu jeszcze mniejszej liczby urzędników państwo zaczęło oszczędzać. To żeby dzięki temu, że nie musiało obecnie im opłacać miesięcznych pensji. A ludzie- zwłaszcza ci pana, państwowego szczebla zarabiają więcej.
Do dzisiaj niektórzy spośród nich przyznają się z państwem niemieckim co do wielkości wypłaconych odpraw, jakie ich stanowiskiem były zbyt niskie.