Emerytura a wlasna firma

Grupę kobiet marzy, by zamiast pracować u człowieka, posiadać naszą firmę. Mało jednak decyduje się na uruchomienie własnej działalności - albo więc z braku funduszy, pomysłu i nawet lęku przed porażką. Czy istnienie przedsiębiorcą to właściwie taki prosty kawałek chleba?

Od pomysłu do praktyk W pierwszej kolejności powinniśmy podjąć decyzję, w której branży chcemy pracować. Dobrze jeśli już raz mieliśmy z nią styczność na przykład poprzez pracę. Najlepiej, jeśli przejmujemy rodzinny biznes i prawe rady i doświadczenie dostajemy niejako w wolnym. Warto śledzić potrzeby rynku, przeprowadzać ankiety i sondaże wśród innych klientów. Następnym etapem jest znalezienie funduszy na uruchomienie działalności. Najmniej ryzykujemy inwestując prywatną gotówkę, a jeżeli nie dysponujemy odpowiednio dużą sumą możemy uzyskać kredyt. Wiele osób posiada też z unijnych dofinansowań na założenie własnej firmy. Pula dotacji wynosi przeważnie z kilku do nawet kilkudziesięciu złotych, i warunki na których jest kierowana chcą od niedawnego programu.

Formalności Gry mamy już gotowy biznesplan i zabezpieczone środki finansowe możemy rejestrować firmę. W tym punkcie udajemy się do dobrego urzędu miasta lub tłumy i spełniamy wniosek. Informacje, które na pewno będziemy wymagali podjąć to swoje dane personalne (adres, PESEL, numer dowodu osobistego), dane instytucji (nazwa, adres siedziby i/lub korespondencyjny) oraz przedmiot prace własnego sklepu. Urządzenie tych procedury nie powinno zając nam wysoce niż kilka godzin.

Kupujemy wyposażenie Już na okresie zakładania działalności powinniśmy mieć ustalone, jakiego sprzętu będziemy musieć. Zasadą jest kasa fiskalna, którą zajmować powinien każdy przedsiębiorca. Jej kursy to od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Tanie kasy fiskalne są zazwyczaj mniejszą pamięć i ograniczone funkcje. Jednak w grupy początkujących biznesów minusy te mogą stanowić plusami - nikt na startu nie potrzebuje kasy fiskalnej z najszerszej półki, w smaku czytanie wielostronicowej instrukcji obsługi do skomplikowanego narzędzia to jedyne na co jest ochotę młody biznesmen.

Podstawą każdego przedsiębiorstwa jest zgodny plan i wytrwałe dążenie do końca. Po przebrnięciu początkowych tematów na pewno przyjdą kolejne, ale odpowiednio zorganizowany przedsiębiorca poradzi sobie z nimi bez problemu.