Drukarka fiskalna apteczna

We jakichkolwiek sklepach, także internetowych, lecz także w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz różnych pojawiły się kasy fiskalne. I choć mężczyźni nie zawsze mają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w składzie, to obecnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla klienta oraz możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do rozliczeń z fiskusem, uważają być umieszczane na indywidualnej rolce w klasy papierowej, lub że winnym być wyłącznie notowane na cyfrowym nośniku.

W sukcesu klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego stronie. Grupę klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, iż to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą naszych ludzi do sklepów, na stoiska w sercach handlowych czy do tematów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się spotykać w charakterystycznym miejscu, a klient zdoła już wyjść ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który potrafi stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej może otrzymać udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu czy usługi na sumę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na karcie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając wielkość i datę zakupu. Ideą imprez jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał zamienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.