Co zrobic aby jak najdluzej cieszyc sie dobrym zdrowiem psychicznym

Ludzka psychika jest niezwykle wrażliwa i podatna na bodźce zewnętrzne jak m.in. silne emocje, doznane urazy lub traumatyczne przeżycia. Niestety, w obecnych warunkach życia nie da się uniknąć narażenia na stres. Co zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem psychicznym?

Doskonałym rozwiązaniem jest psychoterapia. Mianem tym określa się zbiór technik, które leczą lub ułatwiają leczenie różnych schorzeń i problemów, mających podłoże w naturze psychicznej człowieka. Czym różni się psychoterapia od leczenia stricte medycznego? Otóż, wykorzystywane techniki psychoterapeutyczne bazują na kontakcie międzyludzkim. Z psychoterapii korzysta się głównie podczas leczenia zaburzeń nerwicowych (określanych również jako zaburzenia lękowe) oraz zaburzeń osobowości. W przypadku, kiedy pacjent nie cierpi na sklasyfikowane zaburzenie, a potrzebuje czyjejś pomocy, zaleca się korzystanie z pomocy psychospołecznej.

Przed wizytą u psychoterapeuty warto być świadomym, jakie cele pozwala osiągnąć udział w psychoterapii. Do jej głównych założeń należy przede wszystkim wpływ na zmianę zachowań i postaw pacjenta oraz rozwój jego kompetencji emocjonalnych np. podniesienie samooceny, pomoc w radzeniu sobie ze stresem lub różnymi lękami, podniesienie poziomu własnej samokontroli, lepszego nawiązywania więzi międzyludzkich, polepszenia komunikowania się z otoczeniem, rozwijania umiejętności współpracy, a także poprawę własnej motywacji do podejmowania wszelakich działań.

Oferowana przez nas psychoterapia stanowi doskonałą formę pomocy, z której można skorzystać w każdej sytuacji kryzysowej. Jeśli borykasz się z częstymi zmianami nastroju, rozmaite lęki utrudniają Ci normalne funkcjonowanie, odczuwasz niepokój, który nie pozwala Ci zasnąć, trapią Cię problemy w życiu prywatnym lub zawodowym lub po prostu nie czerpiesz satysfakcji ze swojego życia, zgłoś się do nas. Dzięki naszym metodom wrócisz do szczęśliwego życia.