Bezplodnosc czy jest dziedziczna

Postanowiliście z kobietą starać się o dziecko? To doskonale! A po paru miesiącach nieudanych prób każdemu przybywa do głowy nieprzyjemna myśl: "i może coś jest ze mną nie tak?". W takiej okoliczności nie warto się zadręczać, lecz po prostu udać się na poszukiwanie płodności. W sukcesu typów będzie więc pytanie nasienia, stanowi ono zupełnie bezbolesne a potrafi rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zamiast szukać w internecie: "badanie nasienia cena" po prostu udaj się do najszybszego laboratorium analitycznego i dopytaj się szczegółowo o cennik i charakter badań. Są bowiem różne typy takiej analizy. Najbardziej podstawowa, czyli spermiogram, da na wszą ocenę kondycji nasienia. W grup faktów stanowi ono właściwe do tego, aby ocenić jakość nasienia i wyeliminować wszelkie zaburzenia. Koszt takiego pytania to jakiś 100 zł, w zależności od laboratorium, w którym je realizujemy. Na zyski odkłada się z zasady kilka dni.

W postaci, gdy zostaną stwierdzone odchylenia z normy bądź i mamy zdiagnozowane pewne zaburzenia, warto zastanowić się nad bardziej złożonymi badaniami (tzw. CASA). W trakcie tych pytań wykonywa się szczegółowej oceny morfologii plemników, zbiera się ich energia oraz obecność przeciwciał i skutecznych leukocytów.

Ciekawym pytaniem jest tzw. seminogram, w jakim oprócz licznego badania nasienia stosuje się także opinię na funkcjonowanie pęcherzyków nasiennych oraz prostaty. W ten technika wykorzystuje się kompleksową wiedzę na punkt stanu układu rozrodczego. Badanie te jest polecane w sukcesie, kiedy podstawowe sukcesy nie dają jednoznacznej odpowiedzi, czy coś jest nie tak.

Jak się przygotować do badania nasienia? Mężczyzna na co najmniej 5 dni przed badaniem musi odejść z wszystkiej aktywności fizycznej, w ostatnim więcej z masturbacji. Warto również nie dawać w obecnym momencie żadnych nowości w diecie czy aktywności. Czynnik jest lekki - styl życia w wydatnym stopniu wchodzi na sytuację nasienia i wszystkie zmiany przed przeprowadzeniem badania mogą zafałszować jego koniec.

W dniu badania zakładamy się do laboratorium, gdzie proponujemy swoje możliwości. Następnie otrzymujemy pojemniczek na spermę. W części laboratoriów materiał wykorzystywany jest na stanowisku - dzięki temu trwa 100% pewność, że stanowi on "świeży" i dobrze przechowywany.